בר מצווה\בר מצווה בירושלים

04/21/2013 פורסם ב-  טיולי סנפלינג

עם ישראל אחד ועקבות בטבע מציגים:מסע בר\בת מצווה יהודית.

"עם ישראל אחד" הוקם בשנת 1998כדי להעמיק את הערכים יהודיים בחברה הישראלית בדגש על בני הנוער. הפעילות, מכוונת לתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים הממלכתיים ברחבי הארץ, מועברות על ידי מדריכים מנוסים,מעניקה לתלמידים העשרה חברתית וערכית, ומגבירה אצלם את הגאווה הלאומית והיהודית. הפעילויות מתקיימות, ברובן, בבתי הספר עצמם, ובנוסף קיימים סיורים בירושלים ועוד פעילויות מיוחדות במקומות אחרים.

עקבות בטבע-חברה לספורט אתגרי טיולי סנפליג ימי גיבוש ובר מצוות,מבצעת פעילות מיוחדת,כיפית,אתגרית,עם שאיפה להכניס ערכים ואהבת הארץ.

ביחד הקמנו תוכנית בר\בת מצוה עם זהות יהודית,שמתאימה לכל סוגי האוכלוסיה.

תוכנית בר מצווה לבנות ובנים.

תוכנית בת מצווה לאמהות  ובנות:

 

מה בתוכנית?

 

תמונה

 

תמונה

משך המסע הוא יומיים, תחילתו בהר הרצל שם נסייר בקברי גדולי האומה.

תמונה

לאחר מכן נרד לים המלח ונטייל במצוקים היפים של מדבר יהודה.

נגיע למצוק ונרד ממנו בסנפלינג.

תמונה

פעם אחת כל אחת תרד לבד,ולאחר מכן ההורה עם הילד ביחד.

מהפעילות הזו לומדים להתגבר על פחדים,ולחבר בן הפחד של ההורה לפחד של הילד ולראות כיצד הם משתלבים יחד במציאות.

תמונה

 

תמונה

את המסע מלווים מדריכים מקצועיים בעלי ידע רחב ונסיון רב,בעלי הקשבה לצרכי הקבוצה,תוך דגש על ערכים, בגרות,שיתוף פעולה וחיבור לארץ.

תמונה

את הטיול מלווה מדריך נחמד בשם ניר,אוהב את הארץ,מכיר אותה היטב,ומעניין מאוד…

בשעות המאוחרות של הלילה ניר יעשה לנו תצפית כוכבים מדהימה.

תמונה

תמונה

מדריכה בשם מיכל תנחה את הקבוצה ותלווה אותה במסע המשותף.

נלון בארץ בראשית,סמוך כביש ירושלים ים המלח,ליד הישוב אלון.

למחרת בבוקר נרד לואדי קלט,ונפתח את הבוקר במעיין עין מבוע.

תמונה

נחזור לארוחת בוקר בארץ בראשית,ומשם נעלה לירושלים לפעילות או די טי אתגרית,עם 12 תחנות בסגנון של המירוץ למליון.

תמונהתמונה

נטעם  טעימה מטיפוס על עצים.

תמונה

תמונה

 

 

תמונה

נקנח באומגה של 50 מטר ונסיים בסיכום עם כל המדריכים את החוויה הבלתי נשכחת.

תמונה

מסע "אל מה שבינינו" – לקראת גיל המצווה

מסע חוויתי אתגרי, המנתק מכל הרעשים שמסביב וממקד את הקבוצה בקשר בין ההורה לילד. המסע מיועד למתבגרים והוריהם לחוויה בלתי נשכחת אשר מעמידה כל דיאדה במצבי תלות, שיתוף פעולה ואתגר.

דרך חוויות, הפעלות אתגריות, התגברות על פחדים והתמודדות משותפת נלמד להכיר האחד את השני מזווית אחרת ולא מוכרת.  החוויות מלוות בסדנאות של שיח, תקשורת מילולית ובלתי מילולית על מנת לאפשר לנתב את החוויה, למלל אותה ולהכליל אותה לשגרת החיים.

המסע, הינו מסע של יומיים, עמוסים, מרגשים וגדושים.

את המסע נתחיל בסדנת אימפרוביזציה בה כל הורה יכנס לראש הילד וכל ילד יכנס לראש ההורה. בסדנה זו נאיר האחד את השני ונלמד לראות את זווית ראייתו.

מיד לאחר סדנא זו, נצא לסיור בהר הרצל, בעקבות גדולי האומה וגיבוריה. דרך הזיכרון וסיפורי ההיסטוריה הישראלית והיהודית נדגיש את חשיבות וחיוניות הקשר הבין דורי.

משם נצא לכיוון ים המלח,  אל עבר מצוקי הקומראן, שם נעבור חוויה בלתי נשכחת , בה ייבחנו יכולות ההרגעה וההכלה ההדדים,  כל זוג יגלוש אל עבר התהום, פעם אחת במקביל ופעם אחת תלויים האחד בשני. ננסה להתבונן מאין יש לנו יכולת להתמודד עם הפחד, ננסה להפריד בין הפחד של ההורה לבין הפחד של הילד ונראה כיצד הם משפיעים האחד על השני בחוויה זו ובמציאות.

את שארית היום נבלה ב"ארץ בראשית", כאשר נוף מדבר יהודה פרוש למרגלותינו. הקבוצה תארגן "על האש" משובח ותקנח בסדנאת שיח, בה ינסה כל זוג לקבל מענה לשאלות שעד כה לא הועלו.

לקינוח נסיים בתצפית כוכבים מרהיבה אשר תדגים לנו כי גם השמיים הינם ברי השגה.

 נשכים קום ונחזור למגע ראשוני דרך מישוש, כל הורה יזהה את ילדו.

נצא לואדי קלט,  לטיול לאור זריחה, שם נחווה מהי תלות ומה זה קשב לאחר, כאשר חושינו יתערפלו ונזדקק להובלה. ננסה להיות מתואמים ככל האפשר על מנת לצלוח את הדרך. נגיע למעין עין מבוע ונתרענן מעט.

נשוב לארוחת בוקר עשירה ב"ארץ בראשית" ומשם נצא לפעילות ODT  בפארק גילה-ירושלים ( OUT-DOOR-TRAINING). הפעילות תכלול 12 תחנות בסגנון המרוץ למיליון, מגוונות ומאתגרות: טיפוס על עצים, איזון קבוצתי, הליכה על חבל, אומגה 50 מטר, קורי עכביש, תחרויות קבוצתיות, אמון בין הורה וילדו והתמודדות מול הלא נודע.

נסיים בסדנת סיכום עם מדריכי הקבוצה. בסדנה זו ננסה לשיים ולמלל את החוויות, הרגשות והסיטואציות שנוצרו. כל הורה וכל ילד יצאו עם מטען, עם זוית ראיה חדשה, הערכה וחיזוק של הקשר המהותי והמשמעותי ביותר בחיינו.

"מסע אל מה שבינינו" מנוהל בשיתוף פעולה של "עם ישראל 1" ו"עקבות בטבע". צוות המדריכים אשר מובילים את המסע הינו מנוסה, מוכשר ובעל נסיון נרחב בהנחיית והדרכת קבוצות. הצוות מורכב ממדריך טיולים , מדריך/ה חברתית (בהתאם למין הקבוצה), מדריכים אתגריים?, איש קשר לוגיסטי, חובש ומאבטח.

הקבוצה מיועדת לכ-10 זוגות ואינה נפתחת למספר משתתפים נמוך מכך.

"זו ילדותי השנייה                                                                                                                             עול השנים כבר נשכח.
זו ילדותי השניה,
ליבי נפתח.

דרך עינייך בת,
אני רואה ומגלה שוב עולם.
דרך ידייך אלמד
לגעת שוב בגלי הים.
דרך שפתייך בת,
טעם חדש למילים.
ואיתך שוב אגדל בלי לחשוש"

לפרטים נוספים והזמנות:יעקב-0528938921

גדעון-0523219628

יחזקאל-0523507737